In memoriam van Esther Roord (1965-2025) geliefd actrice uit Kees & Co overleden

Frank Veenstra
Door -

 


De Nederlandse actrice Esther Roord is op 61-jarige leeftijd overleden. Ze werd bij het grote publiek vooral bekend door haar rol als Sonja Wegeman in de populaire RTL-serie Kees & Co.

In deze langlopende komedieserie uit de periode 1997–2006 speelde Esther Roord de excentrieke en soms labiele buurvrouw van hoofdpersoon Kees. Haar personage groeide uit tot een publieksfavoriet en werd een van de dragende krachten van de serie.


Televisieoptredens naast Kees & Co

Naast haar iconische rol in Kees & Co was Esther Roord ook te zien in andere televisieproducties. Zo had zij onder meer gastrollen in series als Flikken Maastricht.

Hoewel haar televisiewerk haar bekendheid gaf bij een breed publiek, lag haar grootste passie in het theater.


Theater en musical als thuisbasis van Esther Roord

In het theater kwam Esther Roord volledig tot haar recht. Ze speelde in uiteenlopende producties waarin zij haar veelzijdigheid als actrice en zangeres liet zien.

Een van haar meest opvallende prestaties was haar rol als Momone in de musical Piaf, waarvoor zij werd bekroond met een John Kraaijkamp Musical Award. Ook speelde zij in komische en muzikale producties zoals Dubbel Op, Allo Allo! en Zadelpijn en ander damesleed.

Met haar sterke timing en gevoel voor nuance wist Esther Roord zowel in luchtige als meer dramatische rollen te overtuigen.


De kracht van haar spel

Wat Esther Roord bijzonder maakte, was haar vermogen om humor en kwetsbaarheid te combineren. In haar rollen bracht zij personages tot leven die tegelijk herkenbaar, ontroerend en soms schrijnend waren.

Vooral in Kees & Co gaf zij haar personage een gelaagdheid die verder ging dan alleen komedie. Daarmee wist zij zich te onderscheiden binnen het Nederlandse televisielandschap.


De nalatenschap van Esther Roord

Met het overlijden van Esther Roord verliest Nederland een actrice die zowel op televisie als in het theater een blijvende indruk heeft achtergelaten.

Voor velen zal zij altijd verbonden blijven aan Sonja Wegeman, maar haar bijdrage aan de Nederlandse podiumkunsten reikt veel verder dan die ene rol.

Tags:
3/related/default